Święto Szkoły.

Dodano: 2018-10-16 / wyświetleń: 912
16 października 1978 roku Karol Wojtyła, jako pierwszy kardynał z Polski i pierwszy po 455 latach biskup Rzymu niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. To już 40 lat. Nasz Patron-nasz Ojciec

Dnia 16 X 2018 r. Święto Patrona Szkoły – Jana Pawła II   przeżywaliśmy w radosnej atmosferze związanej z miejskimi obchodami  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i w  40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły  na Papieża.

Do obchodów tych wyjątkowych wydarzeń  przygotowywaliśmy się bardzo starannie realizując projekt „Jan Paweł II – wielki patriota”.  Przypominaliśmy uczniom osobę Wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II, jego życie, nauczanie  oraz „drogowskazy” kierowane do dzieci  i młodzieży. Wykorzystaliśmy do tego celu prezentacje multimedialne, bogaty księgozbiór  biblioteki szkolnej, płyty CD z nauczaniem Patrona.

W salach lekcyjnych i na korytarzach zostały przygotowane okolicznościowe gazetki tematyczne - efekty prac zespołowych  uczniów oraz  rodziców, którzy po raz kolejny  z wielkim zaangażowaniem włączyli się w realizację naszego przedsięwzięcia.

Uroczyste obchody  rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie. Po mszy udaliśmy się do szkoły. Przy tablicy pamiątkowej ku czci Patrona szkoły  wystawiliśmy wartę honorową  i złożyliśmy wiązanki kwiatów.

Druga część uroczystości Święta Szkoły dedykowana Janowi Pawłowi II w 100 – lecie odzyskania Niepodległości odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie zgromadzonych powitała dyrektor szkoły p. Mariola Jarmołowicz. Na naszą uroczystość przybyli: p. Czesław Najmowicz – Burmistrz Miasta Ostródy i gospodarz uroczystości,    p. Bożena Ratajczyk - Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Ostródzie,     p. Tadeusz Bera - przewodniczący Rady Miejskiej  w Ostródzie i Rady Rodziców SP 3,    p. Tomasz Bruździak – radny Rady Miejskiej w Ostródzie i sekretarz  Rady Rodziców SP 3, ksiądz kanonik  Jerzy Balcer - proboszcz Parafii pw. św. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie ,p. Ryszard Sajkowski – Przewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Miejskiej Ostróda, p. Ryszard Iwaniec - Przewodnicy Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta w Ostródzie, dyrektorzy ostródzkich szkół, placówek oświatowych, przedszkoli i instytucji naszego miasta, rodzice  i uczniowie szkoły. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły p. Mariola Jarmołowicz, która przybliżyła uczniom i zebranym postać Patrona -Papieża Jana Pawła II oraz Jego naukę kierowaną do dzieci i młodzieży.  Następnie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali inscenizację  pod tytułem „To jest moja matka - ta ojczyzna”. Po programie artystycznym głos zabrali  goście.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie dzieci z klas pierwszych na sztandar szkoły oraz  pasowanie   pierwszoklasistów na uczniów przez dyrektora szkoły –  p. Mariolę Jarmołowicz. Nasi  pierwszoklasiści pięknie prezentowali się w galowych strojach oraz biało – czerwonych biretach. Pasowani na ucznia zaprezentowali  piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.  Wsparcia i otuchy  w tym doniosłym dla nich dniu dostarczyli  licznie zgromadzeni rodzice oraz babcie i dziadkowie.  Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy  i książki.  Hymnem szkół imienia Jana Pawła II zakończyliśmy  uroczystość. W hołdzie Janowi Pawłowi II uczniowie posadzili pamiątkowe drzewko na posesji szkoły, a delegacja Samorządu Uczniowskiego   złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Jana Pawła II  w parku przy kościele NPNMP.

Helena Orlińska