Zaczarowane skrzypce

Dodano: 2019-03-17 / wyświetleń: 689
6 marca 2019 uczniowie klas I-III ponownie mieli okazję do obcowania z muzyką na żywo. Koncert pt. „Zaczarowane skrzypce” to muzyczna opowieść dla dzieci o historii pudła rezonansowego, z którego jedynie za pomocą smyczka i kilku strun można wyczarować niezwykłe i zaskakujące dźwięki.

Koncert prowadził p. Sebastian  Plaszewski z Agencji Artystycznej POZYTYWKA z Olsztyna, współpracujący z naszą szkołą od dwóch lat. Aranżacje nowoczesnych i klasycznych utworów pozwalają przybliżyć dzieciom brzmienie instrumentów, które coraz częściej są obecne wyłącznie na scenie filharmonii i w orkiestrach. Dzięki aktywnemu uczestnictwu uczniów, wcielających się w role bohaterów opowieści, występy przed szkolną publicznością  cieszą się dużym powodzeniem.

W konkursie wiedzy o muzyce zmierzyli się Mateusz z kl. 1a, Julka z kl. 1b oraz Kuba z kl. 1a .

Walkę o zaczarowany kubek i start w czerwcowym finale wygrała Julka z kl. 1b.

Gratulujemy!,

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej