Turniej Językowy Szóstoklasisty z języka angielskiego

Dodano: 2016-05-11 / wyświetleń: 860
W dniu 10.05.2016 w Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbył się Turniej Językowy Szóstoklasisty z języka angielskiego organizowany przy współudziale Wydawnictwa Macmillan.
W drodze eliminacji szkolnych do udziału w turnieju zostały wytypowane trzy uczennice z klasy VIa - Daria Koszewska, Olga Mucha oraz Natala Żdan. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykslno-gramatycznego i wzięło w nim udział 38 uczniów szkół podstawowych z powiatu ostródzkiego. W trakcie sprawdzania prac konkursowych uczniowie zwiedzali budynek gimnazjum i wzięli udział w pokazowej lekcji języka niemieckiego, która bardzo przypadła im do gustu. Wynik konkursu bardzo nas ucieszył ponieważ aż dwa miejsca na podium przypadły naszym zdolnym uczennicom. Trzecie miejsce zajęła Olga Mucha, natomiast Natalia Żdan okazała się być najlepsza spośród wszystkich uczestników i zajęła miejsce pierwsze.

Natalia Michel - Szulga