Hej, Wesele! – spotkanie z muzyką ludową

Dodano: 2018-11-12 / wyświetleń: 570
W przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, gościliśmy w naszej szkole artystów z agencji artystycznej Pozytywka.

Koncert muzyczny pt.: „Hej, Wesele!”  odbył się 7 listopada 2018 roku. Uczestnicy koncertu, uczniowie klas I-III,  poznali postać Oskara Kolberga, w którego rolę wcielił się uczeń pierwszej klasy – Łukasz. Przedstawił się jako znakomity etnograf, folklorysta i kompozytor, autor  usystematyzowanego zbioru dzieł kultury ludowej, podzielonego według regionów Polski.  Podczas występów muzyków dzieci usłyszały wiele kompozycji muzyki ludowej, poznali polskie tańce narodowe: krakowiaka, poloneza, mazura, oberka i kujawiaka. Mali aktorzy prezentowali inspiracje polską wsią: piękne ludowe stroje, gwarę, instrumenty muzyczne oraz zwyczaje. Jednak najcenniejszym przekazem tego koncertu było utwierdzenie młodziutkich Polaków w miłości do Ojczyzny, krzewienie  jej kultury, historii, folkloru, jak też przypomnienie postaci największych Polaków, w tym Fryderyka Chopina.

Koncert zakończył się konkursem wiedzy muzycznej, w którym udział wzięli: Julka, Amelka i Błażej.

Zwycięzcą został Błażej z klasy 2b.

Gratulujemy!

Organizator koncertu