Hej Mazury, jak Wy cudne…..! … bezpieczne.

Dodano: 2018-05-25 / wyświetleń: 905
Klasa IIIb pod opieką wychowawcy Aliny Gwóźdź i p. Małgorzaty Licznerskiej uczestniczyła w wydarzeniu prewencyjno-edukacyjnym pod hasłem Bezpieczne Mazury, zorganizowanym w pawilonach ExpoAreny w Ostródzie.

To Już druga edycja akcji promującej bezpieczny wypoczynek wakacyjny. Dzieci miały okazję nauczyć się skutecznie gasić pożar, dowiedziały się  jak postępować w przypadku uczestnictwa w wypadku drogowym, jak reagować na niebezpieczne sytuacje nad wodą i jak chronić się przed groźnymi bakteriami w upalne dni. Przedstawiciele Lasów Państwowych wskazali dzieciom zagrożenia czyhające na nich w lesie (kleszcze, dzikie zwierzęta, pożary, zagubienie się podczas wędrówki). Natomiast Straż Celna uświadomiła, że nie wszystkie pamiątki z wakacji, przywożone do kraju, są  legalne i zgodne z prawem. Prześwietliliśmy swoje plecaki, zapoznaliśmy się z psem tropiącym przemytników i obejrzeliśmy rzeczy odebrane przemytnikom (skóry zwierząt, lekarstwa, używki, muszle, rośliny egzotyczne itp.).

Tego typu akcje niosą wiele pożytecznych aspektów, a uczestnictwo w nich przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa dzieci, jak i dorosłych, podczas letniego, beztroskiego wypoczynku.

Życzymy BEZPIECZNYCH WAKACJI!