DZIEŃ ZIEMI 2017

Dodano: 2017-05-07 / wyświetleń: 1379
W dniach 24.04 – 28.04. 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Realizując ten projekt przeprowadziliśmy następujące działania:

1) WYSTĘP ARTYSTYCZNY uczniów klasy IIc i IIIc. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt: „ Pod górkę ścieżką”. Recytowane wiersze i piosenki o tematyce przyrodniczej mówiły o konieczności dbania o przyrodę od najmłodszych lat.

2) BIEG Z OKAZJI DNIA ZIEMI – nauczyciele wychowania fizycznego promując zdrowy styl życia – w kontakcie z przyrodą - zorganizowali ten dzień na sportowo.

3) CZŁOWIEK Z PASJĄ – p. Grzegorz Stachowicz – nauczyciel naszej szkoły, przedstawił swoje hobby, jakim jest fotografia. Jego zdjęcia pokazują piękno otaczającej nas przyrody i naszego miasta. Swoją pasją chce zarazić uczniów, zachęcając ich do aktywnego spędzania czasu – z aparatem fotograficznym – na łonie natury.

4) W nawiązaniu do tegorocznego hasła Dnia Ziemi uczniowie klas IV-VI wykonali ALBUMY, w których przedstawiali „ Piękno krajobrazu Polski”.

5) KONKURS PRZYRODNICZY „ Piękno krajobrazu Polski” zorganizowany dla uczniów klas IV-VI. Celem tego konkursu było uświadomienie dzieciom, że Polska to piękny kraj, bogaty w zabytki przyrodnicze i antropogeniczne.

6) ULOTKI „ BĄDŹ EKO” – uczniowie naszej szkoły wykonali projekt ulotki, którą rozdano uczniom i mieszkańcom społeczności lokalnej. Ulotka zawiera wskazówki, jakie należy w naszym codziennym życiu, aby Nasza Planeta była „ zdrowa i bezpieczna”.

7) WYSTAWA PRAC „ DZIEŃ ZIEMI” – uczniowie klas I-VI wykonali szereg prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Prace te wystawiono w holu szkoły.

Mirosława Filipiuk