Aktywne ferie zimowe 2019

Dodano: 2019-01-30 / wyświetleń: 597
Pierwszy tydzień tegorocznych ferii zimowych dla 60. uczniów klas młodszych był bardzo aktywny i ciekawy. W naszej placówce, jak każdego roku, zorganizowano dzieciom wypoczynek w formie półzimowiska. Wspólnie spędzony czas wypełniono zabawami integracyjnymi w grupach, sportem, wycieczkami, wyjazdem do kina i zabawą karnawałową.

Pierwszego dnia dzieci zapoznawały się z regulaminem ferii w szkole, samodzielnie  tworzyły swoje wizytówki oraz spędziły czas na śnieżnych zabawach. Integrowały się również w grupach, aby czas półzimowiska był przyjazny i miły. Kolejną atrakcją był wyjazd do kina w Olsztynie na animowaną komedię Disney’a pt. „Ralph Demolka w Internecie”. Producenci filmu w zabawny sposób ukazali istotne znaczenie realnej przyjaźni, której nie zastąpią bohaterowie gier komputerowych ani portale społecznościowe. Środowe spotkanie z Piratami z Karaibów w ostródzkim amfiteatrze przyniosło dużo radości, doświadczeń i zagadek. Natomiast podczas lekcji muzealnej w zamku poznaliśmy historię ostródzkiego szeląga, monety z czasów średniowiecza – każdy z nas uczestniczył w wybijaniu monety i otrzymał ją na pamiątkę. W czwartek po śniadaniu wyszliśmy na zimowy spacer po Ostródzie. Dotarliśmy do kręgielni, gdzie bawiliśmy się super! Niektórzy uczniowie po raz pierwszy grali w bowling, więc było bardzo dużo emocji. Ostatni dzień półzimowiska spędziliśmy w budynku szkoły na zabawie karnawałowej  zorganizowanej przez wychowawców. W zaczarowany świat baśni wprowadziły  nas wróżki z Teatru Stolikowego ODK Jedność, za co serdecznie dziękujemy!
Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i zapraszamy dzieci na kolejną edycję ferii w szkole za rok!

Opiekun grupy